środa, stycznia 23, 2019

Arte


Arteterapia to nic innego jak leczenie przez sztukę.
To jedna z metod psychoterapii, wykorzystująca twórczość w zajęciach terapeutycznych. Nie ma znaczenia jakie dziedziny sztuki będą wykorzystywane na zajęciach arteterapii, ważny jest proces jaki odbywa się podczas podejmowanych działań.

Jestem plastykiem i artystą, więc naturalnie na moich zajęciach wykorzystuję techniki plastyczne. Działania twórcze, głownie malarstwo, do którego Was zapraszam, to nie tylko moja pasja, ale ważna część życia - ponieważ przede wszystkim jestem arteterapeutą.

W trakcie 20 lat pracy zawodowej ukończyłam wiele kursów, szkoleń, warsztatów, ale przede wszystkim studia podyplomowe: "Arteterapia z elementami psychologii twórczości dziecka" u prof. St. Popka.

Prowadziłam wiele zajęć arteterapeutycznych z dziećmi i dorosłymi, dało mi to możliwość zastosowania terapii przez sztukę. Niejednokrotnie mogłam obserwować jak działanie plastyczne, czasem bardzo proste, może pomóc w radzeniu sobie ze stresem, problemami, dyskomfortem psychicznym.
Pozwala odnaleźć w sobie nowy sposób postrzegania rzeczywistości. 

Zwykłe kreślenie kolorowych linii, wyklejanie kawałków papieru mają niesamowite oddziaływanie. Tak jest zbudowany nasz mózg - lubi wyzwania, dlatego jeśli ktoś mówi, że nie ma zdolności plastycznych, ja z radości zacieram ręce. Właśnie o to chodzi w działaniach arteterapii! Robiąc coś nowego, czego nie robiliście nigdy albo bardzo dawno temu, możecie zmienić swoje życie. Na kilka chwil możecie być zupełnie kimś innym niż na co dzień, może nie powstanie wielkie dzieło sztuki, ale w waszych głowach będzie już na zawsze świadomość, że może!

Działania twórcze pozwalają odkryć w sobie nowe obszary, odprężają i redukują stres! Rozwiązywanie problemów plastycznych jest bezpiecznym treningiem rozwiązywania problemów związanych z naszym życiem. Często podkreślam, że nie tyle jest ważne jakie dzieło powstanie, ale co będzie się działo w trakcie jego poznawania!




Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Monotypia DB , Blogger